Posted on Leave a comment

Damızlık Kızın Öyküsü Televizyona Uyarlanıyor

 

Margaret Atwood’un 1985’te yayınlandığı ünlü distopyası Damızlık Kızın Öyküsü (A Handmaid’s Tale) televizyona uyarlanıyor. Başrolünde Elizabeth Moss ile! Moss, kitabın ana karakteri ve anlatıcısı olan Offred’i canlandıracak. 2017’de izleyiciyle buluşacak olan dizi, kitaptaki gibi, kadınların “damızlık kız” olarak tutulduğu, erkek egemen, Hıristiyan ve teokratik Gilead Cumhuriyeti’nde geçecek.  

Ayrıca bizzat Margaret Atwood da dizide danışman yapımcı olarak görev alacak. Margaret Atwood, Damızlık Kızın Öyküsü’nü Batı Berlin ve Alabama’da 1980’lerin ortalarında yazmış ve roman 1985’te basılmıştır.

cimage_74d0077d98-thumbc

Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında Atwood şöyle konuştu: “MGM ve Hulu, Damızlık Kızın Öyküsü’nü dizi yapmaya karar verdiği için heyecanlıyım. Yetenekli Elisabeth Moss’un baş karakteri canlandıracak olması ise beni daha da çok heyecanlandırıyor. Damızlık Kızın Öyküsü, bugün yazıldığı güne göre daha gerçek, günümüze daha da yakın. Bu nedenle büyük bir ilgiyle takip edileceğine eminim. İlk iki senaryo örneğini okudum ve ikisi de mükemmeldi. Çekilmiş bölümleri izlemek için sabırsızlanıyorum.”

The-Handmaids-Tale-Atwood-Margaret

Posted on Leave a comment