Üyelik Sözleşmesi
İşbu Üyelik Sözleşmesi www.laputakitap.com.tr ve bağlı iştirakleri (Bundan böyle www.laputakitap.com.tr olarak anılacaktır) tarafından, www. laputakitap.com.tr web sitesinin kullanılmasına ilişkin kuralları ve şartları belirlemek amacıyla hazırlamıştır.
www. laputakitap.com.tr, Sözleşmeyi onaylayan üyelerine kampanya ve duyuruları düzenli olarak gönderir ve online alışveriş yapmasına olanak verir.
www. laputakitap.com.tr web sitesi kişiseldir, devredilemez ya da satılamaz.
Üye kendisinin belirleyeceği bir “şifre” ye sahip olur. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. www. laputakitap.com.tr üye güvenliği konusunda tüm önlemleri almış bulunmaktadır. Üyeler ise üye güvenliğinden kendileri de sorumludur. www. laputakitap.com.tr, müşterilerinden hiçbir şekilde şifre bilgisini istememektedir. www.laputakitap.com.tr, şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir. Kayıt sırasında vermiş olduğunuz eposta adresi üyeye özeldir ve tek üyelik oluşturma imkanına sahiptir; aynı eposta adresi ile iki farklı üyeliğiniz olamaz. “Şifre” sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcının üyelik gerektiren servislere bağlanabilmesi için kayıt sırasında girdiği eposta adresi ve şifresini girmesi gerekmektedir.
Üye, www. laputakitap.com.tr’e verdiği kişisel ve alışveriş bilgilerinin tarafına kampanya uygulamaları sunulması amacıyla www. laputakitap.com.tr kendisiyle iletişime geçmesini kabul eder.
Üye, www. laputakitap.com.tr üye olurken vermiş olduğu eksik ve yanlış bilgi nedeniyle uğrayacağı zararlardan yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu, yanlış bilgi vermesi durumunda ve işbu sözleşmenin Üye tarafından ihlali halinde, www. laputakitap.com.tr tek taraflı olarak herhangi bir ihbara ve ihtara ihtiyaç duymaksızın üyeliğini sona erebileceğini kabul eder.
Üye, tüm hakları www. laputakitap.com.tr’e ait olan ve www. laputakitap.com.tr üzerinde yer alan bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, yazı, görsel, video vb. eserleri veya herhangi bir içeriği kopyalamayacağını, çoğaltıp yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.
www. laputakitap.com.tr herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. www. laputakitap.com.tr’un sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı www. laputakitap.com.tr üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.
www. laputakitap.com.tr kullanıcı adı ve şifresini doğru şekilde girmiş olmasına rağmen üyenin sisteme girişini veya yeni bir şifre almasını neden belirtmeksizin engelleyebilir.
www. laputakitap.com.tr kendi ürettiği ve/veya dışarıdan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerini mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.
www. laputakitap.com.tr satışları stokları ile sınırlıdır. www. laputakitap.com.tr stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir, siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşterinin hesabına iade edebilir.
Ürünlerin sanal mağazada teşhir edilmesi, söz konusu ürünlerin mutlaka www. laputakitap.com.tr stoklarında bulunduğu anlamına gelmez.
Üyelerin ürettiği ve yayınlamak üzere kendi iradesiyle sisteme yüklediği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserler izinsiz kullanılamaz.
www. laputakitap.com.tr’de satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yetkisi münhasıran www laputakitap.com.tr’e aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata olduğu takdirde münhasır seçme yetkisi kendisinde olmak şartıyla www.laputakitap.com.tr hatayı düzelterek ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.
www.laputakitap.com.tr, üyenin başka web sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu takdirde üyenin geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden www.laputakitap.com.tr sorumlu değildir.
www.laputakitap.com.tr ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulanmasında değişiklik yapabileceği gibi, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir. www. laputakitap.com.tr üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürebilir, ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir veya ücretli hale dönüştürebilir.
Üye bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda www. laputakitap.com.tr defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının HMK 193. vd maddeleri anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. www. laputakitap.com.tr kayıtlarına yönelik her türlü itiraz ile bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise yürürlükteki Türk mevzuatı uygulanacaktır.
İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde T.C. İstanbul Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
Üye, üye kayıt formu doldurduktan ve şifre aldıktan sonra bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.
www. laputakitap.com.tr dilediği zaman bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

Alışveriş
Sipariş Verme
Mağazamız’a giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz ürünlerin yanında bulunan “Sepete Ekle” düğmesine basarak sepetinize ekleyiniz. Daha sonra sitenin sağ üst kısmında yer alan Sepetim düğmesine tıklayarak sepetinize geçiş yapınız. Bu sayfada “Ödeme” düğmesine tıklayarak satış işlemine başlayacaksınız.
Açılan sayfadan (Adres Seçimi) teslimat adresinizi seçiniz ya da yeni bir teslimat adresi ekleyiniz.
Kargo seçenekleri sayfasında tercih ettiğiniz kargo firmasını seçiniz. Bu sayfada teslimat yapılabilecek ikinci kişinin ad, soyadı bilgilerini veye not ekleyebilirsiniz.
Ödeme seçenekleri sayfasında tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçiniz.
Onay sayfasında satın alma ile ilgili tercihlerinizi son bir kez kontrol edip “Siparişi Onayla” düğmesine tıklayarak satış işlemini tamamlayınız. Yine bu sayfada, siparişiniz ile ilgili bizlere iletmek istediğiniz notunuz varsa Sipariş Notu kısmına yazabilirsiniz.
Siparişiniz onaylandıktan sonra, Sipariş numaranız ekrana yansıtılır ve Sitede kayıtlı e-posta adresinize sipariş bilgilerinizi içeren bir e-posta gönderilir.
Sipariş Takibi
Siparişimin durumunu ve detaylarını nasıl görebilirim?
Siteye giriş yaptıktan sonra “Hesabım” menüsünde yer alan “Siparişler” menüsü altından ilgili alanı seçerek sevk edilmeyi bekleyen ürünlerinizi, tahsilat bekleyen ürünlerinizi, tüm siparişlerinizi ve kargonuza ait paket listenizi görebilirsiniz.
Sipariş Numarasına tıklayarak ilgili siparişe ait ürünleri, seçmiş olduğunuz ödeme yöntemi ve miktarı, kargo firması ve teslimat adresi gibi detayları görebilirsiniz.
Tüm siparişler sayfasında bugüne kadar Siteden verdiğiniz tüm siparişlerin detaylarını Sipariş Numarası, Sipariş Tarihi, Sipariş Durumu (sevk ve temin aşamasında, teslim edildi, iptal, vb.) bilgileriyle görüntüleyebilirsiniz.
Vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?
Siparişini verdiğiniz ürünlerin iptal talebini, ürünler kargoya verilmeden laputakitap@gmail.com adresine eposta atarak iletebilirsiniz.
Ödeme Seçenekleri
Sitede kullanabileceğiniz ödeme seçenekleri Banka Havalesi ve Kredi Kartı ile ödemedir.
Takip // İstek Listesi
Takip listesi; Mağazamız üzerinde satışta olmayan ürünlerin durumunu takip edebilmenize, ürünler tekrar satışa açıldığında satın alabilmenize olanak sağlayan ya da hemen satın almak istemediğiniz ama bir listede saklamak istediğiniz ürünleri ekleyebileceğiniz listedir.
İPTAL VE İADEALICI, 8 (sekiz) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin iptal ve iade hakkına sahiptir. İptal ve iade hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de iptal ve iade hakkını kullanabilir.İptal ve iade hakkı süresinin belirlenmesinde;
Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
Birden fazla parçadan oluşan mallarda, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.
İptal ve iadelerinizi iptal ve iade hakkı süresi dolmadan “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. İptal ve iade hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcıPTT Kargo’dur.
Alıcının iptal ve iade hakkını kullanması sonucu sözleşmenin feshi durumunda, SATICI, teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri 14 (on dört) iş günü içerisinde ALICI’ya geri öder.
İPTAL VE İADE HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
ALICI aşağıdaki sözleşmelerde iptal ve iade hakkını kullanamaz:
Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
ALICI’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya alıcıya anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
İptal ve iade hakkı süresi sona ermeden önce, ALICI’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

…ya da bunun gibi bir şeyler:

ÖDEME YÖNTEMLERİ

Banka havalesi, kredi kartı ile tek çekim veya 3 taksit seçenekleri ile alışveriş yapabilirsiniz. Ödemelerinizde 3D Secure payTR altyapısı kullanılmakta ve kişisel veya kart bilgileriniz kesinlikle saklanmamaktadır.
 

Gizlilik

Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin
ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası“nda belirtilen şartlara tabidir.
Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle işbu “Gizlilik Politikası“nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.
Bilgilerin Kullanılması ve Korunması Komikşeyler Yayıncılık Ltd Şti adı altında varlık gösteren şirketimiz, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi
(isim, soy isim, yaş, e-posta, telefon vb…) sizlerden talep etmektedir.

Toplanan bu kişisel bilgilerden elde edilebilecek istatistik veriler (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, v.b.), dönemsel kampanya çalışmaları, e-bülten çalışmaları,
müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri “sınıflandırma” çalışmalarında Laputa Kitap. bünyesinde kullanılmaktadır.

Laputa Kitap adı altında varlık gösteren şirketimiz, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

Kom

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmasına rağmen dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar Komikşeyler Yayıncılık Ltd Şti adı altında varlık gösteren şirketimiz sorumluluğunda değildir.

Toplanan bilgiler genel kullanıma açık olmayan güvenli bir ortamda saklanır.

Üçüncü Parti Sitelere Bağlantılarına (Linklere) Dair
Laputa Kitap adı altında varlık gösteren şirketimiz, web sitesindeki bağlantılar aracılığıyla ulaşacağınız üçüncü kişilere ait web sitelerinin gizlilik ilkeleri hakkında bir garanti vermez, bu nedenle kişisel olarak belirlenebilir herhangi bir bilgi vermeden önce, gittiğiniz sitelerin gizlilik yaklaşımlarını değerlendirmenizi öneririz.